Turistika

Poloha hotelu je jako stvořená pro turistiku. O některých turistických zajímavostech, památkách se dovíte zde. V okolí se nachází mnoho turistických zajimavostí. To jak dosažitelné pěší turistikou, jízdou na kole, nebo autem.


Vzdálenost do 5 km od hotelu

Vodní nádrž ROZKOŠ

přehradní nádrž se rozkládá jižně od hotelu . Její rozloha je 1100 ha a je rozdělena sypanou hrází do dvou části ze zmiňované hráze se lze koupat (toto místo však není nejvhodnější pro menší děti, z důvodu obtížnějšího vstupu do vody) nádrž je mimojiné rájem pro přívržence vodních sportů (windsurfing, jachting apod.), rekreace a rybaření je zde mnoho vodních atrakcí ( vodní skluzavka, možnost zapůjčení loďky, atd..).

Česká Skalice

Ve městě se nachází muzeum Boženy Němcové, které je zaměřeno na život a dílo spisovatelky Boženy Němcové roubená škola B. Němcové. První písemná zmínka je už z roku 1407. Tuto školu rovněž navštěvovala Barunka Panklová v letech 1824 - 1830. Renesanční radnice z roku 1566 s novogotickou úpravou z roku 1863 v Jiřinkovém sále se pořádají koncerty a jiné společenské akce pro veřejnost ukázky historie textilní výroby, vzorkařství a tradice bavlnářské výroby ve východních Čechách v místním textilním muzeu, které je jediným muzeem svého druhu v České republice.

Babiččino údolí

3km od České Skalice nachází se zde naučná stezka pro pěší (i cyklisty) v rozsáhlém parku stojí barokní Ratibořický zámek z počátku 18. století v jehož přízemí je Muzeum Babičky. Nachází se zde mlýn s dobovým vybavením a také staré Bělidlo z roku 1797, které je zařízeno předměty připomínající mládí Boženy Němcové. Renesanční radnice z roku 1566 s novogotickou úpravou z roku 1863 nedaleko(asi 1km)stojí zřícenina hradu Rýzmburk z konce 13. století. Můžete zde navštívit barokní vyhlídkový altán z 18. století.


Vzdálenost do 10 km od hotelu

Nové Město Nad Metují

Historické jádro, které si dodnes zachovalo zcela ojedinělý ráz renesančního města zajímavostí jsou zachovalé domy z tohoto období, náměstí a především radnice z roku 1591, je možno navštívit zámek z konce 16. století taktéž. zámeckou věž s malebným pohledem do krajiny (v interiérech zámku jsou sbírky malířství a sochařství (mj. J. V. Myslbeka, J. Štursy, O. Španiela, M. Švabinského aj.) v zámecké zahradě stojí dřevěný krytý most, který je dílem arch. D. Jurkoviče a také sochy postav od Matyáše B. Brauna kostel s pozdní gotiky s renesančními prvky z l. 1513-23, barokní klášterní kostel z r. 1667 se špitálem z r. 1692 Z Nového Města n. M. vede příjemná údolní cesta podél řeky Metuje do Pekla.

Náchod, Dobrošov

V Náchodě (9 km) najdeme zámek v renesančním slohu s mohutnou věží, z které je možné se pokochat rozhledem do kraje nedaleko od zámku je vojenský hřbitůvek připomínající prusko - rakouskou válku z roku 1866 na náměstí se nachází kostel sv. Vavřince v gotickém slohu ze začátku 14. století, barokní stará radnice a secesní hotel Beránek s divadlem (opona od Mikoláše Alše) z Náchoda je to jen 3 km do Dobrošova, obce stojící na svahu dobrošovského kopce. Na vrcholu je Jiráskova chata s rozhlednou dle projektu Dušana Jurkoviče z let 1912 - 14. Hlavní atrakcí tohoto místa je soustava opevnění s pevností Dobrošov(dělostřelecký srub Zelený a pěchotní sruby Březinka a Lom) z let 1936 - 38. Zpřístupněné jsou i podzemní chodby, kde byly umístěny i kasárna či velitelský srub s vyhlídkovou plošinou. V pevnosti je expozice o výstavbě čs. opevnění před 2. sv. válkou.

Jaroměř, Josefov

Město ležící na soutoku řek Labe, Úpy a Metuje na náměstí se nachází pozdně gotické a renesanční domy a mariánské sousoší od M. B. Brauna z 18. st. farní kostel sv. Mikuláše (brána vedle kostela je pozůstatek opevnění města ze 14. st.) gotický kostel sv. Jakuba ze 14. st. součástí Jaroměře je dřívější pevnost Josefov založená Josefem II. Základem pevnosti jsou mohutné hradby přičemž uvnitř pevnosti je město, v jehož středu stojí kostel z počátku 19. st. Část rozsáhlých podzemních kasemat je přístupná.

Copyright © 2001-2006 Hotel Rozkoš
| created by Profiweby.cz